Martin Cáp

Knihy

Více o mých knihách se dozvíte v seznamu níže:

Obálka knihy Dostihové sny Václava Luky

Dostihové sny Václava Luky: Z jihočeské vesnice až před britskou královnu

Na začátku byla touha dělat věci po svém a uplatnit v českém prostředí zkušenosti z britských dostihů. Když mladý trenér a bývalý úspěšný žokej Václav Luka na sklonku roku 2008 otevíral v Bošovicích u Písku nové tréninkové středisko, narážel na všeobecnou skepsi. Jen málokdo by si tenkrát vsadil, že už za několik let budou koním trénovaným v jižních Čechách tleskat diváci v Ascotu, Paříži, Miláně či Baden Badenu.

Číst dále...
Obálka knihy Příběhy lázeňských dostihů

Příběhy lázeňských dostihů: 120 let závodiště Karlovy Vary - Dvory

Jednomu z nejzajímavějších sportovišť v Česku, které navštívili Tomáš G. Masaryk i anglický král Eduard VII., několikrát hrozilo zrušení a vymazání z mapy. Vždycky přežilo, protože se v každé éře a za každého režimu našli nadšenci, kteří se za něj postavili.

Číst dále...
Obálka knihy Sláva chuchelských dostihů

Sláva chuchelských dostihů

Tuto brožurku se zelenými deskami jsme spolu s kronikářem Velké Chuchle Tomášem Hromádkou napsali během pár dní na přelomu léta a podzimu 2006 ve snaze přispět k tehdejším oslavám stého výročí od otevření chuchelského závodiště. Jako základ nám posloužily podklady ke stejnojmenné výstavě, kterou jsme o pět let dříve připravili v místní knihovně. Pro účely publikace jsme původní materiály výrazně rozšířili a doplnili.

Číst dále...

© 2023 Martin Cáp